Forza Horizon 5 Hakkında

by saathaber

Otomobillere olan tutkumun tam olarak ne zaman başladığını hatırlamıyorum. Fakat oyunlara olan tutkumun körüklenmesine Need For Speed: Hot Pursuit’in neden olduğuna eminim. O zamanlar bile dört tekerli canavarların hızlanmalarını izlemek bana müthiş keyif veriyordu. Yıllar boyunca da yarış oyunlarının her türlüsünü denemeyi kendime bir hobi ettim. Bu yüzdendir ki yarış oyunlarının “zirvesini” geride bıraktığına inanıyorum.

Bu durum kulağa her ne kadar kötü geliyor olsa da aslında bu türün daha steril hale gelmesine olanak sağladı. Yani her yıl birbirinden kötü yarış oyunları oynamak yerine, 2-3 senede bir gelen olağanüstü oyunlara tanık oluyoruz. Eminim hepimiz Blur 2’yi ya da yeni bir Flatout oyununu istiyoruz fakat bu steril ortam sayesinde her şeyi muadillerinden çok daha iyi yapan Forza Horizon 5 gibi oyunlara da kavuşma fırsatı buluyoruz.

Fren Mesafesi

Forza Horizon 5 ucuz ’i (FH5) incelemeye başladığımı söylediğimde dostlarımın büyük bir kısmı oyunun FH4’ün benzeri gibi göründüğünü düşündüklerini söyledi. Aslında bu ifade çok da yanlış değil. Hatta bu noktada FH5’in aslında “makyaj operasyonu” görmüş bir FH4 olduğunu söyleyebilirim. Yaşam döngüsünün ortasına doğru gelmeye başlayan FH4, bu güncelleme ile birlikte yeni nesle selam çakarak ideal ve nokta atışı değişimler geçirmiş. Fakat asıl büyük değişimin Forza Horizon 6 ile gelebileceğine inanıyorum.

Peki nedir bu değişimler? Aslında en büyük değişim -sizin de bildiğiniz gibi- yeni lokasyonumuz Meksika. Birleşik Krallık’tan tam yüzde 50 oranında daha büyük olan bu haritada farklı farklı bölgeler bulabiliyorsunuz. Ve inanın bana, haritanın bu büyüklüğünü kemiklerinize kadar hissedebiliyorsunuz. Meksika’da zaman geçirmeye alıştıkça, Birleşik Krallık gözünüzde küçük bir kum havuzuna dönüşmeye başlıyor. Ciddiyim, FH4’ü tekrar denemek istediğinizde bu farkı net olarak hissedeceksiniz.

KAYNAK : Ucuz Oyun

You may also like

Leave a Comment