Windows dijital lisans ne demek?

by saathaber

Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi ne demek?

Nedir bu dijital lisans ile etkinleştirildi? Eğer Windowsta böyle bir şey karşınıza çıktı ise lisans anakartınıza girmiştir. Yani şu anda lisans anahtarınız ana kartta diyebiliriz. Yani format atsak bile lisans gitmez.

Windows dijital lisans ne demek?

Windows 10 yüklenirken dijital lisans, kendini cihazınızın donanımlarıyla ilişkilendirir. Cihazınızda, ana kartınızı değiştirmek gibi önemli donanım değişiklikleri yaparsanız Windows artık cihazınızla eşleşen bir lisans bulamaz ve Windows‘u çalışır duruma getirmek için yeniden etkinleştirmeniz gerekir.

Windows dijital lisans yasal mı?

Microsoft Türkiye ile Görüştük: 19 TL’ye Satılan Windows 10 Lisansları Yasal Değil! Okuyucu ve izleyicilerimizden gelen istek üzerine, internette 19 TL’ye satılan bir Windows 10 ürün anahtarını deneyip, sonucunu Webtekno YouTube kanalında sizlerle paylaşmıştık.

Windows lisansı ne demek?

Windows lisansıWindows‘un fabrikada yüklendiği bilgisayara kalıcı olarak atanır. Bu bilgisayar, “Lisanslı Bilgisayar” olarak geçer. Başka bir deyişle OEM lisans zimmetlendiği bilgisayarla beraber yaşar ve onunla beraber ölür. Hiçbir koşulda başka bir bilgisayarda kullanılamaz.

KAYNAK : Premium Hesap Hizmetleri

You may also like

Leave a Comment