Neden Poster?

by saathaber

Neden poster

Ev ve iş yerlerimiz özellikle kış aylarında en fazla zaman geçirdiğimiz mekanlar oluyor. Zaman geçerken bu zamanı zevklerimizle en uyumlu alanlarda geçirmeyi bekliyoruz doğal olarak. Bu nedenle yaşam alanlarımıza bir koltuk, masa ya da bardak alırken hem kullanım açısından hemde estetik değerlerimiz açısından değerlendiriyoruz. Bu noktada; estetik değerlerin en belirgin şekilde kendini gösterdiği tercihler arasında duvarlarımızı süsleyen tablo ve poster çalışmaları öne çıkıyor. Beğendiğimiz bir sanat akımının görselinin ya da bir film posterinin duvarımızda yer tutması bulunduğumuz mekanları daha fazla bize ait kılıyor.

Birçoğumuz küçük bir kartpostal şeklinde de olsa bir görseli oradan oraya taşır durur. Ev değiştirirken belki yurt odamızı değiştirirken yanımızdan eksik etmediğimiz bir poster yada fotoğraf mutlaka bulunur. Bu görseller bizim açımızdan değerlerine bağlı olarak on yıllarca bize eşlik ederler. Bazen bir anımızı bazen sevdiğimiz bir şehri bize hatırlatırlar. Hafızamızın canlı kalmasını sağlayarak kendi tarihimizi bizlere hatırlatırlar.

Bu görsellerin üretim sürecinde kullanım sürecidir kadar değerlidir. Bir tabloyu yada posteri hayat bulduran itki yaratıcısının kendi yaşam deneyimleri arasında saklıdır.Bir fırça darbesinden bir photoshop efektine kadar görselde saklı olan şey üreticisinin kendi tarihidir. Bu özelliğiyle tablo ve posterler insanlar arası bağın kalıcı birer ögeleridir.

Bu bağlamda; baskaposter.com ekibi sadece ticari çıkarlarla bir araya gelmiş bir insan topluğu değil. Her biri görsel üreten ve kendi tarihselliklerini ürünlerine yansıtan bir ekip.

baskaposter.com’te on sekiz ayrı kategoride ürün bulunuyor.Sinema’dan bilimsel posterlere kadar geniş bir poster kategorisine sahip. Bu kategorilerde alanlarında iz bırakmış görsellere ulaşabiliyorsunuz.Ayrıca poster baskılarınızı beş ayrı ölçüde sipariş verme şansına da sahipsiniz.İnternet sitemiz fiyatlar açısından da gayet cazip seçenekler sunuyor. Örneğin 50×70 cm ölçülerinde bir çalışmayı 29 tl gibi bir fiyata sipariş verebiliyorsunuz.Baskılarını Hp marka baskı makineleri ile yine Hp’nin orijinal fotoğraf kağıtlarına yapıyoruz. Bu da poster baskıların 50 yıl gibi uzun bir süre kalıcı olmasını sağlıyor.

Son olarak baksaposter.com kendi posterini bastır özelliğiyle ziyaretçilerinin kendilerinin hazırladığı görselleri de baskıya verme olanağını sunuyor. Bu sayede sitede bulamadığınız görselleri de kendiniz ekleyerek sınırsız bir baskı seçeceğine ulaşabiliyorsunuz

You may also like

Leave a Comment