Kum Filtreleri

by saathaber

Kum Filtreleri

Günümüz dünyasında içme sularında oluşan kireç ve diğer kalıntılar nedeni ile su arıtma cihazlarına ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Su arıtma cihazları ile arıtılan sular çok daha temiz sağlıklı ve lezzetli hale gelir. Su arıtma cihazlarının içerisinde yer alan kum filtresi ve diğer filtreler ile içme suyunun kireç ve diğer partiküllerden arındırılması sağlanır. Su arıtma cihazları ile arıtılmış olan sular damacana sularında göre hem çok daha sağlıklı hem de ekonomiktir.

Damacana içerisinde bekleyen sular mineral özelliğini yitirir ve lezzetini de kaybeder. Ayrıca damacanaya her defasında para ödenirken arıtma cihazı bir kez satın alınır ve uzun yıllar boyunca kullanılır. Bu nedenle arıtma cihazları çok daha idealdir.

Su Arıtma Filtreleri 

Kum filtre su arıtma cihazlarının içerisinde yer alan ve suyun kireç ve kum gibi kalıntılardan arındırılmasını sağlayan bir parçadır. Su arıtma cihazlarının içerisinde toplamda 6 adet filtre vardır. Bu filtrelerden biri de kum filtresidir. Ters ozmos adı verilen bir teknoloji ile çalışan su arıtma cihazları ile pratik ve ekonomik yoldan sağlıklı lezzetli ve temiz içme suyuna ulaşılır. Günümüzde su arıtma cihazları artık birçok ev ve işyerinde kullanılıyor. Tezgâh altı ve tezgâh üstü olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan su arıtma cihazlarında en çok tercih edilen model tezgâh üstü model olarak karşımıza çıkıyor.

 

You may also like

Leave a Comment