Kontrplak

by saathaber

Kontrplak

Mobilya sektöründe en çok kullanılan ham maddelerden bir tanesi kontrplaktır. Kontrplak kanepe, koltuk, masa, sandalye ve diğer mobilyaların yapımında kullanılan özel ham maddedir. Ahşaptan üretilen bu malzeme her türlü eşyanın sağlam ve dayanıklı olması için özenle tercih edilir.  Sandık içlerinde ve sağlam olması gereken her türlü malzemenin içinde kullanılan ahşap tasarımlı sade ve ahşap renginde üretilen ürünlerdir.

Kontraplak Kullanım Alanları

Eski yıllarda yalnızca mobilya sektöründe kullanılan kontraplaklar, son dönemlerde inşaat sektöründe de kullanılan ürünlerden bir tanesini oluşturuyor. Kontraplak inşaat işlerinde kalıp tasarlanması için kullanılan özel materyali ortaya çıkarıyor. Hafif olması ile inşaatlardaki kalıpları kolay bir şekilde taşımak da mümkün oluyor. Kontrplak ile tasarlanan kalıplar ile ortaya çıkarılacak ürünlerde birebir aynı ürünleri oluşturuyor. Bu nedenle inşaat sektöründe kalıp yapmak için en çok kullanılan ham maddeyi kontraplak oluşturuyor.

Yer Zemini Döşemesinde Kontrplak Kullanımı

Ahşap malzemeden üretilen kontraplaklar günümüzde yer zemini döşemelerinde de kullanılıyor. Farklı özelliklere sahip olan parke seçenekleri kontraplak kullanılarak ortaya çıkarılan ürünleri oluşturuyor. Kontraplakların belirli ebatlarda kesilmesi ile yer zeminleri parke ile kaplanabiliyor.

Kayın Kontraplak kullanım alanlarından bir tanesini de hobi malzemeleri üretimi oluşturuyor. Maket yapımında, biblo ve oyuncak yapımında da kontraplak ürünleri kullanılıyor. Sağlam, kaliteli ve dayanıklı olma özelliğine sahip olan kontraplaklar, tahta ve ahşap benzeri bir malzemeyi oluşturuyor.

You may also like

Leave a Comment