HEM EPOKSİ HEM BETON

by saathaber

HEM EPOKSİ HEM BETON

Mat beton görünüme sahip olan  epoksi zemin kaplama sade görüntüsü ile doğallığı öne çıkarırken epoksi kaplama sistemlerinin bütün avantajlarını da içinde barındırmaktadır. Son seneler en popüler kaplama sistemleri arasında yer alan epoksi sistemlerine her geçtiğimiz gün bir yeni uygulama eklenmektedir. Uygulama bakımından standart epoksi kaplamalarından bir kaç noktada farklılık göstermektedir.

İki farklı yöntem ile uygulanabilen  epoksi kaplama siteminin ilki için zemine uygulanan kendiliğinden yayılan şap kullanılmaktadır. Kuruduktan sonra astarlama ve şeffaf epoksi uygulanarak zemindeki beton görüntüsü sabitlenir.

İkinci uygulamada da ral kartelasından seçilen beton tonlarındaki renkler karıştırılarak isteğe bağlı beton rengi tonları elde edilir.

Epoksi zeminde onarım nasıl yapılıyor?

Epoksi zemin kaplamaları uygulamam zeminlere genel olarak yüksek dayanıklı olmaları sebebiyle epoksi zemin kaplama fiyatları yüksek olsa da uzun süreler kullanılabiliyor. Fakat çeşitli mekanik etkenler ya da zeminde oluşan oynamalar sebebiyle çizilme veya çatlak meydana gelebilir. Bu durumda ise epoksi zemin onarımı gerekir. Epoksi fiyat bu durumda çok olmaz . Zemin onarımı ise araç kaporta boyalarında olduğu gibi yapılmaktadır.

İlk olarak onarılacak alan tespit edilir bantlanır ve maskeleme yapılır. Ardından onarılacak alan silinip zımparalanır ve temizlenerek yüzeydeki dalgalanma ve kot farkı giderilir.  Son olarak da epoksinin tutunması için pürüzlü bir yüzey oluşturulur. Graut veya mortaran epoksi renk koduna göre tespit edilir ve uygulama yapılır.

You may also like

Leave a Comment