Ankara da İngilizce Kursu

by saathaber

Akademik İngilizce

İngilizce kursları akademik hayatın olmazsa olmazıdır. İnsanlar bir İngilizce kursu arayışında iken baktıkları kriterlerin başında  kursun mezun ettiği öğrenciler gelir. Dolayısı ile akademik İngilizce kursları referansa çok bağlıdır. Birçok öğrenci mezun etmiş bu kurslara talep özellikle Ankara da çok fazladır. Bir çok ile kıyasla çok fazla öğrenci barındıran Ankara ilinde İngilizce kursları çeşitlilik göstermektedir.

Ankara da İngilizce Kursu

İelts kursları Ankara da oldukça talep gören kursların başında gelmektedir. Açık yazımı İnternational english language testing system olan ielts kursları uluslararası İngilizce dil Yeterlilik sınavıdır. İngilizcenin kullanıldığı ortamlarda eğitim ve öğrenim görmek isteyen veyahut bu ortamlarda çalışmak isteyen kişilerin ingilizce yeterliliğini belirtmek üzere tüm dünyada geçerliliği olan ve en çok tercih edilen İngilizce sınavlarının başında gelir. Bu amaca yönelik eğitim veren ielts kursları üç ile altı ay arasında eğitim vermektedir. Bu eğitim süresi öğrencinin temel bilgisine de bağlıdır.

Aynı şekilde hazırlık atlama kursu Ankara ve çevresi illerden gelen yoğun istek üzerine açılmaktadır.Üniversitelerin hazırlık bölümünü okumak istemeyen öğrenciler tercih yapmadan önce hazırlık atlama kurslarına gitmektedir. Hazırlık atlama kurslarında Temel İngilizce dersleri konuşma ve dinleme metinleri verilerek öğrenciler hazırlık muafiyet sınavlarına hazırlanır. Hazırlık muafiyet sınavında başarılı olan öğrenci  hazırlık sınıfından muaf tutularak direkt lisans eğitimine başlayarak eğitim sürecinden bir yıl kazanmış olur.

You may also like

Leave a Comment